perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: skulptor

Fjalor: anglisht skulptor
Përkthime: carver, sculptor, statuary
skulptor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: sochař
skulptor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bildhauer, schnitzer
skulptor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: billedhugger, skulptør
skulptor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: entallador, escultor
skulptor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: sculpteur
skulptor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: scultore
skulptor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: billedhogger, billedhugger, skulptør
skulptor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ваятель, скульптор
skulptor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bildhuggare, skulptör
skulptor në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: скульптар
skulptor në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kujur, skulptor
skulptor në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γλύπτης
skulptor në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kipar
skulptor në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szobrász
skulptor në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: skulptorius
skulptor në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: escultor
skulptor në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sochár
skulptor në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: скульптор
skulptor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzeźbiarz
skulptor në polonisht »

Fjalë të ngjashme

skulptor shqiptar, skulptor banja luka, sculptor pune, sculptor body, sculptor charter school, sculptor meaning, sculptor meaning in hindi, sculptor constellation, sculptor galaxy, sculptor body massager