perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: spital

Fjalor: anglisht spital
Përkthime: asylum, hospital, infirmary, trolley
spital në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: behandlungsraum, hospital, krankenhaus, spital
spital në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hospital, sygehus
spital në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clínica, enfermería, hospital
spital në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: hôpital, hôtel-dieu, maladrerie, hospitalier, navire-hôpital
spital në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: nosocomio, ospedale
spital në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hospital, lasarett, sjukhus, sykehus
spital në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: больница, больничный, госпитальный
spital në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hospital, lasarett, sjukhus
spital në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: болница
spital në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: больнiца
spital në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: haigla
spital në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sairaala
spital në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: νοσοκομείο
spital në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: bolnica
spital në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kórház
spital në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ligoninė
spital në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: clínica, hospital
spital në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: bolnišnica
spital në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: szpital, szpitalny
spital në polonisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nemocniční
spital në çeki »

Fjalë të ngjashme

spital zollikerberg, spital elias, spital lotus ploiesti, spital bülach, spital sanador, spital monza, spitalfields, spital uster, spital colentina, spital männedorf