perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: supë

Fjalor: anglisht supë
Përkthime: soup
supë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: polévka
supë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: suppe
supë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: suppe
supë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: potaje, sopa
supë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bisque, bouillabaisse, dépotage, popote, potage, soupe
supë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: minestra, minestrone, zuppa
supë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: suppe
supë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: суп
supë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: supne
supë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: зацірка, крупнік, суп
supë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: supp
supë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: keitto, liemi, soppa
supë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σούπα
supë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: leves
supë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: sriuba
supë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sopa
supë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: juha
supë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: polievka
supë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бульйон, суп, суповий, юшка
supë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zupa
supë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

supë me perime