perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tërheqje

Fjalor: anglisht tërheqje
Përkthime: retreat, withdrawal, pullback, retraction
tërheqje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čepobití, odchod, odnětí, odvolání, stažení, ústup
tërheqje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: rückzug, umkehr
tërheqje në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: retirada, retiro, repliegue
tërheqje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: contraire, reculade, retrait, retraite, verso, récession, repliement
tërheqje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ritirata, ritiro
tërheqje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tilbaketog
tërheqje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: отступление
tërheqje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: återtåg, reträtt
tërheqje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: авадзень, адступленне
tërheqje në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fordulat, hátlap, takarodó, visszavonulás
tërheqje në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: inciso, retirada
tërheqje në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: ústup, stiahnutie
tërheqje në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відступ, відхилення
tërheqje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: odwrót, wycofanie
tërheqje në polonisht »