perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tabaka

Fjalor: anglisht tabaka
Përkthime: coaster, plate, plateau, platter, salver, tray, waiter
tabaka në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: deska, plošina, podnos
tabaka në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hochebene, platte, tablett
tabaka në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bakke, bredt, vidde
tabaka në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bandeja
tabaka në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: plateau
tabaka në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: vassoio
tabaka në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bakke, brett, vidde
tabaka në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: плато, поднос
tabaka në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: brett, bricka
tabaka në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паднос, падношванне, паднясенне
tabaka në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kandik, platoo
tabaka në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tarjotin, tasanko
tabaka në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δίσκος, οροπέδιο
tabaka në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tálca
tabaka në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: padėklas, plynaukštė
tabaka në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: bandeja
tabaka në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: tavă
tabaka në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zásobník
tabaka në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лоток, офіціант, піднос, підношення, сервер, таця
tabaka në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: taca
tabaka në polonisht »

Fjalë të ngjashme

tabata workouts, tabaka mission hospital, tabaka chicken, tanaka yankees, tabaka sklep, tabaka kenya, tabaka na katar, tabaka skutki, tabaka mimarlık, tabaka nedir