perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: taksë

Fjalor: anglisht taksë
Përkthime: rate, tax
taksë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: daň, dávka, míra, poplatek, sazba, taxa, úměra
taksë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: abgabe, besteuerung, gebühr, steuer, taxe
taksë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skat
taksë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: contribución, derechos, imposición, impuesto, tasa
taksë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: taux, taxe
taksë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: aliquota, tassa, tasso
taksë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avgift, skatt
taksë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: налог
taksë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avgift, taxa
taksë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: данък, налог
taksë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: maks
taksë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: vero
taksë në finlandisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mokestis
taksë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: impositivo, imposto
taksë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: taksa
taksë në polonisht »