perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tavë

Fjalor: anglisht tavë
Përkthime: frying-pan, pan, popper, skillet
tavë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pánev, pekáč
tavë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bratpfanne, pfanne
tavë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kasserolle, lang, stegepande
tavë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sartén
tavë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lèchefrite, poêle, rôtissoire, sauteuse
tavë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fornace, padella, tegame
tavë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kasserolle, lagg, panne, stekepanne
tavë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сковорода, сковородка
tavë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lagg, stekpanna
tavë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: скаварада
tavë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pannu
tavë në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: palacsintasütő, serpenyő
tavë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: frigideira, sarin
tavë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: каструля, пан, сковорода, язичество
tavë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: patelnia
tavë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

tavë kosi, tavë kosi recipe, tavë me presh, tavë elbasani, tavë dheu, tavë me domate, tavë kosi recept, tavë elbasani rezept