perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tendë

Fjalor: anglisht tendë
Përkthime: tent
tendë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: stan
tendë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zelt
tendë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: telt
tendë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: carpa, pabellón, tienda, toldo
tendë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: marabout, métalliques, pavillon, prétoire, retente, tabernacle, tente
tendë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tenda
tendë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: telt
tendë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: палата, палатка, шатер, шатёр
tendë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tält
tendë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: палатка
tendë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: палатка
tendë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: telk
tendë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: teltta
tendë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκηνή
tendë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šator
tendë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sátor
tendë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: palapinė
tendë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: barraca, carpa, tenda
tendë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cort
tendë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: намет, палатка, шатро
tendë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: namiot
tendë në polonisht »