perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: thëllëzë

Fjalor: anglisht thëllëzë
Përkthime: partridge
thëllëzë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koroptev
thëllëzë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: rebhuhn
thëllëzë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: agerhøne
thëllëzë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: perdiz
thëllëzë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: perdrix
thëllëzë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pernice
thëllëzë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: åkerhøna, rapphøna, rapphøne
thëllëzë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: куропатка
thëllëzë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åkerhöna, rapphöna
thëllëzë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: яребица
thëllëzë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: курапатка
thëllëzë në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fogoly
thëllëzë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kurapka
thëllëzë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: perdiz
thëllëzë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: куріпка, куріпок, курка
thëllëzë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kuropatwa
thëllëzë në polonisht »