perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: thërras

Fjalor: anglisht thërras
Përkthime: bawl, ejaculate, exclaim, scream, shout, whoop, yell
thërras në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: křičet, pokřikovat, volat, vřeštět, vykřiknout, vykřikovat, zakřičet
thërras në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausrufen, brüllen, kreischen, schreien
thërras në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: brøle, råbe, skrige
thërras në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: clamar, exclamar, gritar
thërras në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: criailler, crier, exclamer
thërras në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: esclamare, gridare, stridere, strillare, vociare
thërras në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: brøle, skrike
thërras në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: восклицать, вскрикивать, выкрикивать, кричать
thërras në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: выгукваць, усклікаць
thërras në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: hüüdma, karjuma
thërras në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: älähtää, hihkua, karjua, kirkua
thërras në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φωνάζω
thërras në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: rėkti, šaukti
thërras në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: berrar, bradar, clamar, exclamar, gritar
thërras në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kričať
thërras në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вигукніть, викликувати
thërras në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wykrzykiwać
thërras në polonisht »