perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: thekër

Fjalor: anglisht thekër
Përkthime: rye
thekër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: žito
thekër në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: rug, rugbrød
thekër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: centeno
thekër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: seigle, endossement
thekër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: segale
thekër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rug, rugbrød
thekër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: рожь
thekër në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ръж
thekër në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rukis
thekër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ruis
thekër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σίκαλη
thekër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: raž
thekër në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: rozs
thekër në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: rugys
thekër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: centeio
thekër në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: жито
thekër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: żytni, żyto
thekër në polonisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kora, roggen
thekër në gjermanisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: råg
thekër në suedisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: raž
thekër në sllovakisht »