perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: thembër

Fjalor: anglisht thembër
Përkthime: heel
thembër në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kramflek, pata, patka, podpatek
thembër në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: absatz, ferse
thembër në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hæl
thembër në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tacón, talón, calcañal
thembër në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: astragale, talon
thembër në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: calcagno, tacco, tallone
thembër në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hæl, avsats
thembër në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: каблук, предплюсна, пятка, пята
thembër në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пята, пятка, абцас
thembër në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kiiluots
thembër në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kantapää, korko
thembër në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τακούνι, φτέρνα
thembër në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: peta, potpetica
thembër në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kulnas
thembër në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: calcanhar, talão, tacos, talos
thembër në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: каблук, підбор, єдиний, крок, межа, підошва, упор, хода
thembër në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: napiętek, obcas, pięta
thembër në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avsats, häl, klack
thembër në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: cipősarok, sarok
thembër në hungarisht »