perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: thikë

Fjalor: anglisht thikë
Përkthime: cutlass, cutter, knife, knifing
thikë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nůž, tesák
thikë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: messer
thikë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kniv
thikë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuchillo, machete
thikë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coupe-papier, couteau, coutelas, entoir, équarrissoir, eustachę, ouvre-huître, rogne-pied, serpe, tranchelard
thikë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: coltello
thikë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kniv
thikë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: нож, резак, резец
thikë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kniv
thikë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: нож
thikë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нож
thikë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: nuga
thikë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: veitsi
thikë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nož
thikë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kés
thikë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: peilis
thikë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: faca
thikë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: nož
thikë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: nôž
thikë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лопата, ніж
thikë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nóż
thikë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

thikë me dy tehe