perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: trëndafil

Fjalor: anglisht trëndafil
Përkthime: erysipelas, rose
trëndafil në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: růže, růžice, růžový
trëndafil në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: rose
trëndafil në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ros, rose, rosen
trëndafil në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: rosa
trëndafil në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: érésipèle, érysipèle, rose, rosę, rosier, rougette
trëndafil në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rosa
trëndafil në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ros, rose, rosen
trëndafil në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: роза, румян
trëndafil në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ros, rose, rosen
trëndafil në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: роза
trëndafil në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: ружа
trëndafil në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: roos, roosa
trëndafil në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ruusu
trëndafil në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τριαντάφυλλο
trëndafil në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ružičast
trëndafil në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: rózsa, vadrózsa
trëndafil në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: rožė
trëndafil në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: rosa, rosal
trëndafil në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: рожа, рожевий, роза, ружа, троянда
trëndafil në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: róża
trëndafil në polonisht »

Fjalë të ngjashme

trëndafil i egër, si trëndafil, poni trëndafil