perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tradicional

Fjalor: anglisht tradicional
Përkthime: customary, fossilized, time-honoured, traditional
tradicional në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: tradiční
tradicional në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: althergebracht, hergebracht, herkömmlich, traditionell
tradicional në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tradicional
tradicional në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: traditionnel
tradicional në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tradizionale
tradicional në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tradisjonell
tradicional në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: традиционен, традиционный
tradicional në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: traditionell
tradicional në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: традыцыйны
tradicional në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: perinteellinen, totunnainen
tradicional në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παραδοσιακός
tradicional në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hagyományos
tradicional në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: tradicional
tradicional në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: звичайний, консервативний, консерватор, спадковий, спадкоємний, традиційний, умовний
tradicional në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: tradycyjny
tradicional në polonisht »

Fjalë të ngjashme

traditional albanian clothing, traditional albanian food, traditional food in albania, traditional food in london, traditional albanian dance, traditional german food, traditional albanian, traditional costumes, traditional american food, traditional italian food