perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: traditë

Fjalor: anglisht traditë
Përkthime: lore, tradition
traditë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: tradice, zvyk
traditë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: tradition, überlieferung
traditë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: overlevering, tradition
traditë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tradición
traditë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coutume, tradition
traditë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tradizione
traditë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tradisjon
traditë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: традиция
traditë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: anor, tradition
traditë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: традиция
traditë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: традыцыя
traditë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: traditsioon
traditë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: perinne
traditë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παράδοση
traditë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tradicija
traditë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hagyomány
traditë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: tradicija
traditë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: hábito, tradição, usara
traditë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: традиція
traditë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: tradycja
traditë në polonisht »