perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: trashëgoj

Fjalor: anglisht trashëgoj
Përkthime: descend, inherit
trashëgoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dědit
trashëgoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: erben
trashëgoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: arve
trashëgoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: heredar, suceder
trashëgoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: hériter, recueillir, succéder
trashëgoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ereditare
trashëgoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: arve
trashëgoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: наследовать, унаследовать
trashëgoj në rusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: periä
trashëgoj në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: herdar, suceder
trashëgoj në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dediť
trashëgoj në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: наслідувати, одержати, одержувати, отримайте, успадковувати, успадковуватися
trashëgoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dziedziczyć, odziedziczyć
trashëgoj në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ärva
trashëgoj në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: örökölni
trashëgoj në hungarisht »