perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: tullac

Fjalor: anglisht tullac
Përkthime: bald, baldhead, bald-headed
tullac në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: holohlavý, lysý, plešatý
tullac në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: glatzköpfig, kahl, kahlköpfig
tullac në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: skaldet, skallet
tullac në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: calvo, pelado
tullac në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chauve
tullac në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: calvo, pelato
tullac në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kal, skallet, skallig
tullac në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: лыс, лысый, плешив, плешивый
tullac në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kal, skallet, skallig
tullac në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: лысы
tullac në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kiilas
tullac në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φαλακρός
tullac në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ćelav
tullac në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kopasz, tar
tullac në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: plikas
tullac në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: calvo, careca, descampado
tullac në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: chel
tullac në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: plešatý
tullac në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лисий, скальпований
tullac në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: łysy
tullac në polonisht »

Fjalë të ngjashme

tulloch lake, mount tallac, koka tullac, mt tallac