perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: udhëtar

Fjalor: anglisht udhëtar
Përkthime: fare, passenger, stowaway, itinerary, traveller, wayfarer
udhëtar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cestující, cestovatel
udhëtar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fahrer, fahrgast, insasse, passagier, reisende
udhëtar në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: passager, rejsende
udhëtar në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ocupante, pasajero, caminante, viajante, viajero
udhëtar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: passager, voyageur
udhëtar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: passeggero, viaggiatore
udhëtar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: passasjer, reisende
udhëtar në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: пассажир, пассажирский, дорожный, путешественник
udhëtar në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: passagerare, resande, resenär
udhëtar në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пасажыр, пасажырскі
udhëtar në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: matkustaja
udhëtar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: επιβάτης, ταξιδιώτης
udhëtar në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: keleivinis, keleivis, keliautojas
udhëtar në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: passajara, passageiro, viajante, viajemos
udhëtar në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: potnik
udhëtar në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: натурщик, пасажир, пасажирка, пасажирський
udhëtar në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pasażer, pasażerski, podróżny
udhëtar në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: utas
udhëtar në hungarisht »