perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: udhëtoj

Fjalor: anglisht udhëtoj
Përkthime: ride, tour, travel, fare, go, journey, trek
udhëtoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cestovat, chodit, jezdit
udhëtoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fahren, gehen, reisen, gereist
udhëtoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fare, fjerdes, gå, rejse, remise
udhëtoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: andar, caminar, ir, viajar
udhëtoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aller, voyager
udhëtoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: andare, camminare, viaggiare
udhëtoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: åka, fara, ferdes, gå, kjøre, reise, resa, fare
udhëtoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ездить, разъезжать, вояжировать, пропутешествовать, путешествовать, странствовать
udhëtoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åka, fara, gå, resa, ambulera, färdas, fare
udhëtoj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: адхазiць, хадзiць
udhëtoj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: astua, kulkea, matkustaa
udhëtoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ιππεύω, ταξιδεύω
udhëtoj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: putovati
udhëtoj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: lovagol, utazgatni, utazni, utazgat
udhëtoj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: eiti
udhëtoj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: andar, caminhar, ir, viajar
udhëtoj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: подорожувати
udhëtoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jeździć, podróżować
udhëtoj në polonisht »