perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vështroj

Fjalor: anglisht vështroj
Përkthime: closely, lurk, observe, watch
vështroj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dodržet, dodržovat, koukat, nazírat, pohlédnout, postřehnout, pozorovat, sledovat, zachovávat, zpozorovat
vështroj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beachten, beobachten
vështroj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: observere
vështroj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: atisbar, bichear, catar, estudiar, observar, obstar, ver
vështroj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: observer, regarder, suivre, surveiller
vështroj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: guardare, osservare, sorvegliare, vigilare
vështroj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: betrakta, iaktta, observere
vështroj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: наблюдать, обозревать, созерцать
vështroj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: betrakta, iaktta, observera
vështroj në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: даглядаць, наблюдать, назіраць, сачыць
vështroj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vaatlema
vështroj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: havaita, tarkastella
vështroj në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: észlelni, figyel, kémlel, megfigyel, megfigyelni
vështroj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: controlar, espiar, observar, vigilar
vështroj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бачити, видовище, гілочка, годинник, дивитися, дивіться, додержати, додержувати, дотримуватися, замічати, зауважити, зауважувати, зір, побачити, помітити, помічати, спостерігайте, спостерігати
vështroj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: obserwować
vështroj në polonisht »