perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vaj

Fjalor: anglisht vaj
Përkthime: oil, oilier, attar, boozer, olive, wino
vaj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nafta, olej, petrolej, ropa
vaj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: erdöl, öl, ölig, olivenöl
vaj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: olie, råolie
vaj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aceite, óleo
vaj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: huilage, huile, pétrole, essence
vaj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: olio, petrolio
vaj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: olja, olje
vaj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: масло, масляный
vaj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: olja, olivolja
vaj në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: масло
vaj në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: масла, аліва
vaj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: õli
vaj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: öljy
vaj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: λάδι, πετρέλαιο
vaj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: olaj
vaj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: aliejus, alyva, nafta
vaj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aceite, óleo, unto
vaj në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: olej
vaj në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: масло, олію, олія, олива, оливо
vaj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: olej, olejek, olejny, oliwa
vaj në polonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nafta
vaj në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

vaj lini, vaj argani, vaj kokosi, vaj peshku, vaj ricini, vaj kastori, vaj bajamesh, vaj ulliri, vaj i fares se zeze, vaj liri