perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vajtoj

Fjalor: anglisht vajtoj
Përkthime: bemoan, bewail, deplore, lament, mourn, grieve
vajtoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bědovat, hořekovat, lamentovat, litovat, naříkat, oplakávat, želet
vajtoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bedauern, beklagen, bereuen, beweinen, getrauert, jammern, trauern
vajtoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: beklage, sørge
vajtoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: deplorar, lamentar, lamentarse, llorar, condolerse, dolerse, pesar
vajtoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: déplorer, lamenter, pleur, regretter
vajtoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: compiangere, rimpiangere, dolersi
vajtoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: beklage, sørge, beklaga
vajtoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: оплакивать, сожалеть, скорбеть
vajtoj në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: аплакваць, шкадаваць
vajtoj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kahetsema
vajtoj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaduttaa, pahoitella, valittaa
vajtoj në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: žaliti
vajtoj në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: deplorar, lamentar, lamentares
vajtoj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: горювати, жалкуйте, оплакувати, оплачте, плакати, плачте, побиватися, ревти, убиватися, каятися, каяття, шкодувати
vajtoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: opłakiwać, ubolewać
vajtoj në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: beklaga
vajtoj në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sajnál, sajnálkozik
vajtoj në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

vajtoj jeten time