perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: valë

Fjalor: anglisht valë
Përkthime: billow, roller, surge, wave, curly, downy, flexuous, sinuous, wavy, wiggly
valë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ondulace, příval, vlna, vlnění, vlnitý
valë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schwall, welle, woge, wellenförmig
valë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bølge, våg
valë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ola, oleada, onda, ondulación, sinuoso, undoso
valë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: flot, lame, onde, ondulation, vague, ondé, ondoyant, ondulant, ondulatoire, ondulé, onduleux
valë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: flutto, frangente, onda, ondata, ondulazione, ondulato
valë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bølge, bølgja, våg
valë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вал, волна, волнист, волнистый, волнообразный
valë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bölja, våg, vig, kuperad
valë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: вълна
valë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: хваля
valë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aalto, laine, aaltoileva
valë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κύμα
valë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: val
valë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hullám, hullámos
valë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: oleada, onda, vaga, sinuoso
valë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: vlna
valë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вал, валик, море, морський, приморський, хвиля
valë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: fala, falisty
valë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

valë gjonbalaj