perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: valixhe

Fjalor: anglisht valixhe
Përkthime: bag, briefcase, case, portmanteau, suitcase, valise
valixhe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koš, kufr
valixhe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: handkoffer, koffer
valixhe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: håndkuffert, kuffert
valixhe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: baúl, maleta, maletín
valixhe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cantine, malle, troue, trousse, valise
valixhe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: astuccio, valigia
valixhe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: koffert, væska
valixhe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: чемодан
valixhe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kappsäck, koffert, väska
valixhe në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чамадан
valixhe në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: matkalaukku
valixhe në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βαλίτσα
valixhe në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bőrönd
valixhe në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: baú, maleta
valixhe në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kovček
valixhe në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kufor
valixhe në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: багажник, валіза, валізу, випадок, діло, коробка, корпус, мішок, нагода, потік, скриня, справа, стовбур, сумка, торба, торбина, футляр, чемодан, чохол
valixhe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: walizka
valixhe në polonisht »

Fjalë të ngjashme

valixhe udhetimi, valixhe ne enderr, valixhe te humbura, valixhe per pushime, tuna valixhe