perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vazhdimisht

Fjalor: anglisht vazhdimisht
Përkthime: ceaselessly, continuously, incessantly, uninterruptedly, always, continually, everlastingly, ply, still
vazhdimisht në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: immerzu, allemal, egal, immer, stetig, stets, unaufhörlich
vazhdimisht në gjermanisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: incessamment, constamment, continuellement, continûment, toujours
vazhdimisht në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: uavbrutt, alltid, ennå, fremdeles, ideligen, jamt, stadig, støtt
vazhdimisht në norvegjisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szakadatlanul, állandóan, folyton
vazhdimisht në hungarisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bezustannie, ciągle
vazhdimisht në polonisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ještě, nepřetržitě, neustále, pořád, stále, ustavičně, vytrvale, vždy
vazhdimisht në çeki »
Fjalor: danez
Përkthime: altid, fremdeles, stadig, støtte
vazhdimisht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aun, continuamente, siempre
vazhdimisht në spanjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ognora, sempre, tuttora
vazhdimisht në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: всегда
vazhdimisht në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ideligen, jämnan, jämt, kör, stött
vazhdimisht në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: заужды
vazhdimisht në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aina, ainiaan, alati, alinomaa, jatkuvasti, yhä
vazhdimisht në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πάντα
vazhdimisht në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: uvijek
vazhdimisht në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: continuamente, eternamente, sempre
vazhdimisht në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: vedno, zmeraj
vazhdimisht në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: завжди
vazhdimisht në ukrainisht »