perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vdekje

Fjalor: anglisht vdekje
Përkthime: dearth, death, decease, deceasing, expiration, fate
vdekje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: konec, skon, skonání, smrt, úmrtí, zánik, zesnulý
vdekje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ableben, ende, tod
vdekje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bane, bortgang, død, dødsfald
vdekje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: defunción, expiración, fallecimiento, muerte
vdekje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: décès, mort, noyade, pendaison, tombeau, trépas, fin, prédécès
vdekje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: decesso, morte
vdekje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bane, bortgang, død, dødsfall, frafall
vdekje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: смерть, кончина
vdekje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bane, död
vdekje në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: смърт
vdekje në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: surm
vdekje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kalma, kuolema, kuolo, surma, loppu
vdekje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θάνατος
vdekje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: smrt, kraj
vdekje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elhalálozás, halál
vdekje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mirtis
vdekje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: morte, óbito
vdekje në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: smrt
vdekje në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: smrť
vdekje në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: смерть
vdekje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: śmierć, zgon
vdekje në polonisht »

Fjalë të ngjashme

vdekje klinike, vdekje ne venecia, vdekje ne transmetim live, vdekje ne venecia analize, vdekje ne fushen e futbollit, vdekja ne enderr, vdekje e papritur, vdekje tragjike, vdekje live