perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: veshkë

Fjalor: anglisht veshkë
Përkthime: kidney
veshkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ledvina, ledvinka
veshkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: niere
veshkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nyre
veshkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: riñón
veshkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rein, rognon
veshkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: rene, rognone
veshkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: nyre
veshkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: почка
veshkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: njure
veshkë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: бъбрек
veshkë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нырка, почка, пупышка
veshkë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: neer
veshkë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: νεφρό
veshkë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: vese
veshkë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: inkstas
veshkë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: grumo, rim
veshkë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: брунька, ґудзик, застебнути, застібати, кнопка, нирка
veshkë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nerka
veshkë në polonisht »