perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vezë

Fjalor: anglisht vezë
Përkthime: egg
vezë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: vajíčko, vejce
vezë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ei
vezë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: æg, erg
vezë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: huevo
vezë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coco, oeuf, ovule
vezë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: uovo
vezë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: egg, speilegg
vezë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: яйцо
vezë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: egg
vezë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: яйце
vezë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: muna
vezë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: muna
vezë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αυγό
vezë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jaje
vezë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kézigránát, madártojás, tojás
vezë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kiaušinis
vezë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ovo
vezë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: jajce
vezë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: яйце
vezë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jajko
vezë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

vezë sharri, vezë japoneze, qeliza vezë