perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vjell

Fjalor: anglisht vjell
Përkthime: barf, disgorge, puke, spew, vomit
vjell në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chrlit, dávit, vrhnout, vydat, vydávit, vyvrhnout, vyvrhovat, vyzvracet, zvracet, zvrátit
vjell në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausbrechen, brechen, erbrechen, speien, übergeben
vjell në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kaste, spy
vjell në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: trocar, vomitar
vjell në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: débagouler, dégorger, regorger, renarder, rendre, vomir, revomir
vjell në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: eruttare, vomitare
vjell në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gulpe, kaste, spy
vjell në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: извергать, изрыгать, рвать, срыгивать, вырвать
vjell në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kräkas, spy
vjell në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: oksendama
vjell në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: oksentaa
vjell në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hány, hányás, hányni, kihányni
vjell në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: lançar, trocar, vomitar
vjell në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wymiotować, zwymiotować
vjell në polonisht »

Fjalë të ngjashme

vjellja, vjell ushqimin, foshnja vjell, vjell facebook