perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vjeshtë

Fjalor: anglisht vjeshtë
Përkthime: autumn, fall
vjeshtë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: podzim
vjeshtë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: herbst
vjeshtë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: efterår, høst
vjeshtë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: otoño
vjeshtë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: automne
vjeshtë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: autunno
vjeshtë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: høst
vjeshtë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: осень
vjeshtë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: höst
vjeshtë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: есен
vjeshtë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: восень
vjeshtë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sügis
vjeshtë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: syksy
vjeshtë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: φθινόπωρο
vjeshtë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jesen
vjeshtë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ősz
vjeshtë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ruduo
vjeshtë në lituanisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: toamnă
vjeshtë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: jesen
vjeshtë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: jeseň
vjeshtë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: осінній, осінь
vjeshtë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jesień
vjeshtë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

vjeshtë kosovar