perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vjollcë

Fjalor: anglisht vjollcë
Përkthime: lilac, purple, violet
vjollcë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: fialka, fialový
vjollcë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: lila, violett, vehikel, veilchen
vjollcë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fiol
vjollcë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cárdeno, lívido, morado, violado, violeta
vjollcë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: hyacinthe, violet, violette
vjollcë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: viola, violetta, violetto
vjollcë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fiol, fiolett
vjollcë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: фиолетовый, фиалка
vjollcë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gredelin, violett, fiol, viol
vjollcë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: фіялетавы
vjollcë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kannike, purpurpunane
vjollcë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: orvokki
vjollcë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ljubičast, ljubičica
vjollcë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ibolya
vjollcë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: morado, violeta
vjollcë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: фіалковий, фіолетовий
vjollcë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: fioletowy, fiołek
vjollcë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

vjollcë berisha