perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vorbull

Fjalor: anglisht vorbull
Përkthime: eddy, gulf, gyre, maelstrom, swirl, twister, vortex, well, whirl, whirlpool
vorbull në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kroužení, propast, točení, vír, víření
vorbull në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: strudel, trubel, wirbel
vorbull në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: malstrøm
vorbull në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: remolino, torbellino, vorágine
vorbull në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: gouffre, remous, tourbillon, tournoiement
vorbull në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gorgo, mulinello, ridda, vortice
vorbull në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: malstrøm, virvel
vorbull në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вихрь, водоворот, круговорот
vorbull në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: virvel
vorbull në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вір, віхор, віхура
vorbull në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: juopa, kuilu, kurimus
vorbull në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δίνη
vorbull në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: örvény
vorbull në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abismo, fundão, vórtice
vorbull në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: vír
vorbull në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вир, вихор, затока, карусель, котушка, круговорот, похитнутися, прірва, пучина, хитатися, хитнутися
vorbull në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wir
vorbull në polonisht »

Fjalë të ngjashme