perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vrapoj

Fjalor: anglisht vrapoj
Përkthime: jog, run, sprint, dash, hasten, hurry, pelt, quickness, rush, scurried, scurry, speed
vrapoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: běhat, běžet, utíkat, závodit, hnát, lovit, zahnat
vrapoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gelaufen, laufen, nachlaufen, gejagt, jagen, rasen, rennen, sausen, sprengen, treiben
vrapoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: løbe, buse, fare, fylke, ile
vrapoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: andar, correr, funcionar, marchar, arrear
vrapoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: courir, décarcasser, marcher, tricoter, chasser, distiller, galoper, voler
vrapoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: correre, funzionare, volare
vrapoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: løpa, løpe, springa, buse, driva, drive, fare, fyke, ile, jaga, mota, susa
vrapoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бегать, мчать, уносить
vrapoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kila, löpa, löpe, ränna, springa, buse, driva, fare, jaga, mota, rena, susa
vrapoj në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: бягам, тичам
vrapoj në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: хадзiць
vrapoj në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τρέχω
vrapoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: futni, szaladgálni, fut, gondolatjel, hajtani
vrapoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: andar, correr, funcionar, marchar
vrapoj në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: spustiť
vrapoj në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: biegać, biegnąć, capnąć, pędzić
vrapoj në polonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: astella, kiitää, metsästää
vrapoj në finlandisht »