perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vreshtë

Fjalor: anglisht vreshtë
Përkthime: vineyard
vreshtë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: vinice, vinohrad
vreshtë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: weinberg, weingarten
vreshtë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: vinbjerg, vingård
vreshtë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: viña
vreshtë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coteau, vigne, vignoble
vreshtë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: vigna, vigneto
vreshtë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: vinberg, vingård
vreshtë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: виноградник
vreshtë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: vinberg, vingård
vreshtë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вінаграднік
vreshtë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: viinamägi, viinamarjaistandus, viinapuuaed
vreshtë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αμπέλι
vreshtë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szőlőskert
vreshtë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vynuogynas
vreshtë në lituanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: vinice
vreshtë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: winnica
vreshtë në polonisht »