perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vrull

Fjalor: anglisht vrull
Përkthime: birr, drift, hurtle, impetus, momentum, outgrowth, rush, scamper, scion, scud, spray, sprig, sprout, sucker
vrull në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: běh, běhání, haluz, ratolest, snítka, větev, výhonek, výrůstek
vrull në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausläufer, drang, lauf, schnelligkeit, schössling, spross, trieb
vrull në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fart, jag
vrull në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: chupón, ímpetu, impulso, mamón, pimpollo, verdugo
vrull në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: brin, brout, cours, course, élan, plant, pousse, rameau, rapidité, sarment, scion, stolon, tige, vitesse
vrull në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: germoglio, impeto, ramoscello
vrull në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fart, jag, skott, skudd
vrull në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: отросток, стремительное
vrull në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fart, jag, rusning, skott
vrull në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gally, hajtás, hajtóerő, rügy
vrull në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: impulso
vrull në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: hybnosť
vrull në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pęd
vrull në polonisht »

Fjalë të ngjashme

poezia vrull