perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: vuajtje

Fjalor: anglisht vuajtje
Përkthime: ache, ailment, anguish, earache, grieve, pain, pang, sore, soreness, stabbing, stitch, stomach, suffering, twinge, agony, bearing, distress, heartache, misery, suffer, sufferance, tribulation, woe
vuajtje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bolení, bolest, nemoc, útrapa, utrpení, žal, bída, muka, námaha, soužení, trápení, trest, trýzeň, zármutek
vuajtje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: leid, schmerz, schmerzen, weh, leiden, qual, todeskampf
vuajtje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: lidelse, ondt, pine, smerte, vånde, dødskamp, pinsel, plage, sorg
vuajtje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: congoja, daľo, dolor, infligir, pena, puntada, sufrimiento, agonía, padecimiento, pasión, penalidad, tormento
vuajtje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bobo, douleur, hépatalgie, ostéalgie, souffrance, martyre, peine, tourment
vuajtje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cordoglio, dolere, dolore, mal, male, patimento, sofferenza, spasimo, pena, tormento, travaglio
vuajtje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hodepine, lidelse, ondt, pina, pine, smerte, vånda, verk, pinsel, plage, sorg
vuajtje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: болезнь, боль, мука, мучение, страдание, терпение
vuajtje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ont, pina, smärta, vånda, värk, värka, verk, åkomma
vuajtje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: блага
vuajtje në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: piin, vaev, valu, kannatus
vuajtje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kärsimys, kipu, särky, vaiva, ahdistus, piina, tuska
vuajtje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πόνος, πονώ
vuajtje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: bol
vuajtje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fájás, fájdalom, gyötrelem, szenvedés
vuajtje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kančia, skausmas, agonija
vuajtje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dolos, dor, mal, pena, agonia, ânsia, padecimento, suprimento, tormento
vuajtje në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: bolesť, utrpenie
vuajtje në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ból, cierpienie
vuajtje në polonisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: мука
vuajtje në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

vuajtje nga dashuria, vuajtje dashurie, vuajtje per dashuri, vuajtje dhe lot, vuajtje poezi, vuajtje ne dashuri, vuajtje ne islam, keng vuajtje, muzik vuajtje, foto vuajtje