perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: xhami

Fjalor: anglisht xhami
Përkthime: mosque
xhami në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mešita
xhami në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: moschee
xhami në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: moske, moské
xhami në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mezquita
xhami në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: mosquée
xhami në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: moschea
xhami në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: moské
xhami në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мечеть
xhami në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: moské
xhami në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: джамия
xhami në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мячэць
xhami në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: moskeija
xhami në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: džamija
xhami në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mečetė
xhami në lituanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: mešita
xhami në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: мечеть
xhami në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: meczet
xhami në polonisht »

Fjalë të ngjashme

xhamia mbret, xhamia e tiranes, xhamia dine hoxha, xhamia dine hoxha live, xhamia e korces, xhamia e tabakeve, xhamia ebu beker shkoder, xhamia blu, xhamia e muradies, xhamia tiranes