perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: xhaxha

Fjalor: anglisht xhaxha
Përkthime: uncle
xhaxha në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: strýček
xhaxha në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: oheim, onkel
xhaxha në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: farbror, onkel, morbror
xhaxha në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: tío
xhaxha në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: oncle, tonton
xhaxha në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: zio
xhaxha në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: farbror, onkel, morbror
xhaxha në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дядя
xhaxha në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: farbror, morbror, onkel
xhaxha në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дзядзька, дзядзя
xhaxha në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: onu
xhaxha në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: setä
xhaxha në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θείος
xhaxha në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: stric, tetak, ujak
xhaxha në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nagybácsi
xhaxha në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dėdė
xhaxha në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: tio
xhaxha në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: strýko
xhaxha në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дядько
xhaxha në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: stryj, wuj, wujek
xhaxha në polonisht »

Fjalë të ngjashme

xhaxha vanja, xhaxhi piktori, xhaxha beni, xhaxha vanja cehov, xha xha sulo, evis xhaxha, ferdinand xhaxha, edmond xhaxha, xhaxha lol