perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: xixë

Fjalor: anglisht xixë
Përkthime: spark, sparkle, flake
xixë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jiskra
xixë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fünkchen, funke, funken
xixë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gnist
xixë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: chispa, centella
xixë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bluette, étincelle, flammèche
xixë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: favilla, scintilla
xixë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gnist
xixë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: искорка, искра
xixë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: искра
xixë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: säde
xixë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kipinä
xixë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: iskra
xixë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szikra, sziporka
xixë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kibirkštis
xixë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: centelha, chispa, faísca
xixë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: iskra
xixë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: iskierka, iskra
xixë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gnist
xixë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: іскра
xixë në bjellorusisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: арка, дуга, іскра
xixë në ukrainisht »