perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: xixëllonjë

Fjalor: anglisht xixëllonjë
Përkthime: euphrasy, firefly, skylight
xixëllonjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: světluška
xixëllonjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: augentrost, leuchtkäfer
xixëllonjë në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: claraboya, luciérnaga
xixëllonjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lampyre, lanterneau, luciole
xixëllonjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: lucciola
xixëllonjë në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: светляк
xixëllonjë në rusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szentjánosbogár
xixëllonjë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ludibriada
xixëllonjë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: svetlík
xixëllonjë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: świetlik
xixëllonjë në polonisht »