perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zakonisht

Fjalor: anglisht zakonisht
Përkthime: commonly, generally, normally, usually
zakonisht në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: obecně, obvykle, obyčejně, všeobecně, zpravidla
zakonisht në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gewohnheitsmäßig, gewöhnlich, sonst, üblich
zakonisht në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ellers, sædvanligvis
zakonisht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: generalmente
zakonisht në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: communément, habituellement, ordinairement, usuellement
zakonisht në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: abitualmente, ordinariamente
zakonisht në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ellers
zakonisht në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: allmän, ellerås, vanligen, vanligt
zakonisht në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: harilikult
zakonisht në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: συνήθως
zakonisht në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: obično
zakonisht në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: általában, rendszerint
zakonisht në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: geralmente
zakonisht në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zwykle
zakonisht në polonisht »