perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zejtar

Fjalor: anglisht zejtar
Përkthime: artificer, artisan, craftsman, dealer, doer, handicraftsman
zejtar në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mistr, řemeslník
zejtar në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: handwerker
zejtar në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: håndværker
zejtar në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: artesano, artífice, menestral
zejtar në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: artisan
zejtar në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: artefice, artigiano
zejtar në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: håndverker
zejtar në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ремесленник
zejtar në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hantverkare
zejtar në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рамеснік
zejtar në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kunstkäsitööline
zejtar në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ammattilainen, käsityöläinen
zejtar në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τεχνίτης
zejtar në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zanatlija
zejtar në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kézműves, kisiparos
zejtar në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: amatininkas, meistras
zejtar në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: artífice
zejtar në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: meşteşugar
zejtar në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: винахідник, майстер, оперативний, ремісник, робітник
zejtar në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzemieślnik
zejtar në polonisht »