perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zgjoj

Fjalor: anglisht zgjoj
Përkthime: arouse, awake, awaken, rouse, wake
zgjoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: budit, probudit, vzbouzet, vzbudit
zgjoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aufgeweckt, aufwachen, aufwecken, aufweckend, erwachen, erwecken, wecken
zgjoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: purre, vække, vågne
zgjoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: despertar, despertarse
zgjoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: éveiller, réveiller
zgjoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: destare, svegliare
zgjoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: purre, vaken, vakna, våkne, vekke
zgjoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: будить, пробудить, пробуждать, разбудить
zgjoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: väcka, vaken, vakna
zgjoj në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: събуждам
zgjoj në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абудзіць
zgjoj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: äratama
zgjoj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: havahduttaa, herättää
zgjoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διεγείρω, ξυπνώ
zgjoj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ébreszteni, felébred, felkelteni
zgjoj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: acordar, despertar
zgjoj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: прокидатися, розбудити
zgjoj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: obudzić
zgjoj në polonisht »