perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zonjë

Fjalor: anglisht zonjë
Përkthime: dame, gentlewoman, lady, queen
zonjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dáma, královna, paní, žena
zonjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dame, königin
zonjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dam, dame, dronning
zonjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dama, reina
zonjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: camériste, dame, duègne, reine, seules
zonjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dama, donna, gentildonna, regina
zonjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dam, dame, dronning
zonjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дама, дамка, королева
zonjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: dam
zonjë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: госпожа, момиче
zonjë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дама, пані, паня
zonjë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: daam, kuninganna, proua
zonjë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuningatar, nainen, jalkavaimo
zonjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βασίλισσα, κυρία
zonjë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kraljica, gospođa
zonjë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dáma, hölgy
zonjë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dama, karalienė, pažiba, ponia, savininkė, šeimininkė
zonjë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dama, rainha, reina
zonjë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kraljica, gospa
zonjë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dáma
zonjë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дама, жінка, леді, пані
zonjë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dama, pieniądze
zonjë në polonisht »