perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zonjushë

Fjalor: anglisht zonjushë
Përkthime: girl, mademoiselle, maid, maiden, miss, missing, spinster, thou, virgo
zonjushë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dcera, děvče, holka, slečinka, slečna
zonjushë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fräulein, jungfrau, mädchen
zonjushë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: datter, frøken, jente, jomfru, pige, pike
zonjushë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: chica, doña, doncella, muchacha, señorita, soltera, virgo
zonjushë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cuisse-madame, damoiselle, demoiselle, donzelle, épousée, fille, jeune, mademoiselle, nouvelle
zonjushë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: figlia, ragazza, signorina
zonjushë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: datter, frøken, jente, jomfru, pike
zonjushë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fröken
zonjushë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tüdruk
zonjushë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: impi
zonjushë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δεσποινίς
zonjushë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: gospođica
zonjushë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hajadon, leány
zonjushë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: panelė
zonjushë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: moça, murcharia, rapariga
zonjushë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: panna
zonjushë në polonisht »