perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: zot

Fjalor: anglisht zot
Përkthime: god, idol
zot në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bůh, bůžek, idol, modla
zot në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gott, abgott, götze, idol
zot në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gud, ås
zot në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dios, ídolo
zot në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ciel, dieu, fétiche, idole, manitou, sylvain
zot në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: dio, iddio, idolo
zot në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gud, ås, avgud
zot në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бог, божок, кумир
zot në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gud, ås, avgud
zot në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: бог, кумир
zot në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бог
zot në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: jumal, ebajumal
zot në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jumala, epäjumala
zot në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θεός, ίνδαλμα
zot në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: bog, idol
zot në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dievas, dievaitis, stabas
zot në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: deus, ídolo
zot në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: zeu
zot në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: bog
zot në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: boh, idol
zot në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бог, кумир
zot në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: bóg, bożek
zot në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bálvány
zot në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

zot account, zotportal, zotlink, zot engineering, zot planner, zot n go, zot turf, zot definition, zot trot, zot van a